Sokak Hayvanları İçin Yeni Düzenleme "Öncelik Sahiplendirme Olacak"

 0  9
Sokak Hayvanları İçin Yeni Düzenleme "Öncelik Sahiplendirme Olacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de artan sokak hayvanları sorunu ve kuduz tehdidine karşı alınacak önlemler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, bu düzenlemelerin merkezinde sahipsiz köpeklerin sahiplendirilmesinin yer alacağını belirtti. Türkiye’nin mevcut durumu nedeniyle Afrika ve Asya ülkeleriyle aynı risk kategorisinde bulunduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı, bu sorunu çözmek için uluslararası örneklerin incelendiğini ifade etti.

Kuduz Tehdidi ve Sahipsiz Hayvanlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de yaklaşık 4 milyon sahipsiz hayvan bulunduğunu ve bu durumun ciddi bir kuduz tehdidi yarattığını belirtti. Erdoğan, “Sahipsiz köpek sayısını yakala-kısırlaştır yöntemiyle azaltmak istedik. Ancak bu yöntemin, dünya genelinde de etkili olmadığı görüldü. Bu sorunu köklü bir şekilde çözmemiz gerekiyor. Bu nedenle, başarıya ulaşmış ülke modellerini inceleyerek, tüm taraflarla istişare halindeyiz.” diye konuştu.

"Öncelik Sahiplendirme"

Erdoğan, yapılması planlanan düzenlemede önceliğin sahipsiz hayvanların sahiplendirilmesi olduğunu vurguladı. “Hiç kimse bizim merhametimizi sorgulamasın. Kimse bize merhamet üzerinden ders vermeye kalkmasın.” diyen Cumhurbaşkanı, sokak hayvanları konusunda toplumun hassasiyetlerine de dikkat çekti.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow