Sigara Parası İçin Banka Soydular

Adana'da sıradışı bir olay yaşandı. Gündüz vakti, bir banka şubesine kaldırım taşıyla girmeye çalışan iki uyuşturucu bağımlısı, ilginç bir gerekçeyle yakalandılar.

 0  6
Sigara Parası İçin Banka Soydular

Olayın Detayları

Dün sabah saatlerinde Seyhan ilçesinde bulunan bir banka şubesinde, Fırat Y. (23) ve Cenk M. (29) isimli iki kişi, dikkat çekici bir soygun girişiminde bulundular. Kaldırım taşıyla bankanın cam kapısını kırmaya çalışan şahıslar, çevredekilerin şaşkın bakışları arasında olayı gerçekleştirmeye çalıştılar. Ancak, şansları pek yaver gitmedi. Cam bir kısmı kırılmasına rağmen, soygun girişimi engellendi ve çevredeki vatandaşlar tepki gösterdiler.

Şüpheliler, kısa bir süre sonra ellerindeki taşları bırakarak olay yerinden uzaklaştılar. Ancak, polis ekipleri hızla harekete geçti ve şüphelileri yakalamak için çalışmalara başladılar. Kısa bir süre sonra, Fırat Y. ve Cenk M., olay yerine yakın bir sokakta yakalandılar.

İfadenin Detayları

Polis merkezine götürülen şüphelilerden Cenk M.’nin daha önce ‘hırsızlık’ ve ‘mala zarar verme’ gibi suçlardan kaydının olduğu belirlendi. Ancak, şaşırtıcı olan ifadesiydi. Cenk M., polise verdiği ifadesinde, “Sigara alacak paramız kalmadı. Ben de sinirlendim. Sigara parası almak için içeri girmek istedik” şeklinde konuştu.

İşlemlerin ardından her iki şüpheli de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.

Bu olay, sıradan bir banka soygunu girişimi gibi görünse de, gündüz vakti ve ilginç bir gerekçeyle gerçekleştirilmesi, insanları şaşırtmaktan öteye geçmiyor. Görünüşe göre, sigara parası için böylesi bir riski göze almak, her ne kadar mantıksız olsa da, maalesef kişinin uyuşturucu bağımlılığı sebebiyle alacağı irade dışı kararların bir sonucu olabilir. Bu tür olaylar, toplumda uyuşturucu bağımlılığının ve bağımlıların maruz kaldığı zorlukların ne denli ciddi bir sorun olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow