Piyasalarda Reisi Krizi

İslam Memiş: Ortadoğu’daki Gelişmeler Altın ve Gümüş Fiyatlarını Etkileyecek

 0  7
Piyasalarda Reisi Krizi

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopter kazası sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili suikast iddiaları gündeme gelirken, ekonomik piyasalar da bu olaydan etkileniyor. Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın, gümüş, dolar ve euro üzerindeki etkileri değerlendirdi.

Ortadoğu Krizinin Ekonomi Üzerindeki Etkileri

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopter kazasında hayatını kaybetmesi, Suudi Arabistan Kralı'nın sağlık durumu ve İsrail Başbakanı Netanyahu'nun ateşkes konusundaki isteksizliği, ons altının rekor seviyelere çıkmasına neden oldu. Peki, Ortadoğu’daki bu kriz ekonomik piyasalarda nasıl bir etki yaratacak?

İslam Memiş’in Öngörüleri

Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, haberglobal.com.tr'den Şifa Kaymak'a yaptığı açıklamada, jeopolitik gerilimler nedeniyle piyasalarda tansiyonun arttığını ancak tekrar sakinleştiğini belirtti. Memiş, "Yıl sonu itibarıyla gram altının 3000-3500 TL bandına, ons altının ise 3000 dolar seviyesine çıkmasını bekliyorum." dedi.

Gümüş Altını Geçti

Yatırımcılarına en çok gümüşün kazandırdığını belirten Memiş, "Gümüş, gram fiyatıyla altını tahtından etti. Yılın ilk yarısında gümüş, gram fiyatı 33,60 kuruş seviyesine kadar yükseldi. Gümüşte kısa vadede bir gerileme bekliyoruz. Ancak Temmuz ayı itibariyle yeniden yükseliş trendine gireceğini düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Piyasalarda Beklentiler ve Tavsiyeler

Ortadoğu'daki krizlerin ekonomik piyasalar üzerindeki etkisi devam ederken, yatırımcılar altın ve gümüşteki hareketlilikten faydalanabilir. İslam Memiş’in öngörüleri doğrultusunda, yıl sonuna kadar altın ve gümüş yatırımlarının kazançlı olabileceği düşünülüyor. Jeopolitik gelişmelerin yakından takip edilmesi ve piyasaların dikkatlice analiz edilmesi önem arz ediyor.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow